Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Українська мова
Русский языкУкраїнська мова
Швидкий пошук по сайту
Натисніть щоб почати чат з нами
+7 (499) 346-65-06+7 (978) 203-24-68+48500679998
+38 (068) 910-10-13+38 (068) 910-10-50 +38 (066) 113-10-13
Головна » Перетин кордону
Перетин кордону

Перетин кордону

Документи необхідні для перетину державного україно-російського кордону громадянами України:
 • паспорт громадянина України;
 • дипломатичний паспорт;
 • службовий паспорт;
 • проїзний документ дитини;
 • посвідчення особи моряка;
 • посвідчення члена екіпажу.

У разі втрати громадянином України, який постійно проживає в Україні, зазначених документів за межами території України, документом, який дає право на в'їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичними представництвами та консульськими установами України за кордоном.

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість документів, зазначених вище, для виїзду за кордон можуть використовуватися інші документи.

Відповідно ст. 33 Конституції України "Громадянин України ні за яких обставин не може бути обмежений у праві в'їзду в Україну."

Випадки, в яких громадянину України може бути тимчасово відмовлено у перетинанні державного кордону

Відповідно ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках якщо:

 • він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю;
 • діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання;
 • проти нього порушено кримінальну справу;
 • він засуджений за вчинення злочину;
 • він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням;
 • він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості;
 • щодо нього подано цивільний позов до суду;
 • він за вироком суду визнаний особливо небезпечним рецидивістом чи перебуває під адміністративним наглядом міліції.
Ввезення і вивіз товарів при перетині україно-російського кордону

Готівкові гроші
Без письмового декларування та пояснення джерела походження можна ввозити на територію України готівкову валюту в розмірі до 10 тисяч євро (або еквівалентно цієї суми в будь-який інший валюті). Однак через Російську митницю ви можете провезти без письмового декларування не більше 10 тисяч доларів (або еквівалент відповідно) в будь-якому напрямку. Якщо вам потрібно ввезти більше цієї суми, то буде потрібно письмове декларування всієї суми, а також надання документів, що підтверджують зняття цих грошей з рахунку в банку.

Продукти харчування
На продукти харчування накладаються суворі обмеження. Без письмового декларування та безмитно можна ввезти в Україну можна до 1 л міцних напоїв (спирту більше 22%), 5 л пива, 2 л вина. У зворотному напрямку можна вивезти не більше 3 л будь-якого виду алкогольних Тютюнові вироби в обох напрямках можна: 200 сигарет, або 50 сигар, 250 г тютюну, або 250 г. загальної ваги тютюнових виробів, якщо везе кілька його видів. Для особистого споживання з України в Росію можна провезти до п'яти кілограм солоного сала, герметично запакованого, з пред'явленням ветеринарної довідки.

Особисті речі
Ви можете безмитно ввезти речі, що мають ознаки вживаних. У цей список потрапляє: весь одяг і взуття, мобільний телефон, ноутбук, фото-, відеокамера, спортивне спорядження, музичні інструменти, косметика і ліки.

Перевищення лімітів
При ввезенні товарів понад зазначених обмежень буде потрібно обов'язкове письмове декларування. У цьому випадку на них накладається 10% ввізного мита і 20% ПДВ.

Заборонені товари
До заборонених предметів відносяться наркотичні, вибухові, радіоактивні речовини, зброю, предмети культурної та історичної спадщини країни (картини, вироби з порцеляни, кераміки та ін.) Та інші предмети порушують авторські права, пропагують насильство, расизм і будь-який вид ворожнечі.

Інформація, розміщена на сайті несе інформативний характер. За більш детальною інформацією звертайтеся в першоджерела

 


 

http://dpsu.gov.ua       

Контактний центр Державної прикордонної служби України Багатоканальний телефон: +38 (044) 527-63-63 ЦІЛОДОБОВО E-mail: dovira@dpsu.gov.ua